SubTronicSC – zabezpieczenie dla 1-fazowych silników głębinowych

Seria SubTronicSC® jest przeznaczona do wszystkich silników PSC od 0,25kW do 2,2kW. Dzięki ergonomicznej konstrukcji, staranności wykonania i unikalnym właściwościom seria SubTronicSC® stanowi optymalne rozwiązanie w zakresie ochrony i sterowania silników głębinowych. W połączeniu z silnikami głębinowymi firmy Franklin Electric zapewnia ona łatwość montażu, wysokiej klasy sterowanie oraz zwiększone bezpieczeństwo bezawaryjnego działania.

Specyfikacja

Dokładność wykonania – każdy detal został opracowany
specjalnie pod kątem współpracy z silnikami głębinowymi.

Dobór do silników – urządzenie jest dedykowane do współpracy z silnikami głębinowymi Franklin Electric.

Markowa jakość – nazwa producenta gwarantuje niezawodność pracy zabezpieczenia i pełną ochronę silnika.

Łatwy montaż na ścianie bez niszczenia stopnia ochrony obudowy.

Zapewniona jest wystarczająca ilość miejsca dla łatwego okablowania.

 Obudowa:

  • Materiał PCV / PC
  • Klasa zabezpieczenia: IP54.

 Inteligentne zabezpieczenie i sterowanie

  • suchobieg: zapobiega uszkodzeniom silnika i pompy pracującym w studni bez wody dzięki zastosowaniu automatycznego systemu diagnostycznego
  • suchobieg – automatyczny reset: czas resetowania w trakcie suchobiegu jest oparty na algorytmie wyszukiwania najlepszego punktu pracy dla słabych studni. Czas resetu od 6 do 60 minut.
  • zbyt wysokie i niskie napięcie: zapobiega uszkodzeniu silnika, które może być spowodowane przez nieprawidłowe warunki napięciowe. Czas reakcji około 3 minut.
  • zabezpieczenie nadprądowe: zapobiega pracy w warunkach przekroczenia prądu znamionowego. Detekcja oparta jest na bieżącym pomiarze prądu. Czas ponownego załączenia około 10 minut.
  • terkotanie styczników: nie dopuszcza do uszkodzenia systemu z powodu wadliwych styczników. Wykrycie nieprawidłowego załączenia stycznika przy starcie blokuje rozruch silnika.
  • przeciążenie silnika: zapobiega uszkodzeniu silnika, które może być spowodowane przez zbyt duże obciążenie układu i przegrzewanie się. Czas reakcji około 3 minut.
Dane Techniczne
Mechaniczne:
poziom zabezpieczenia: IP54
wymiary: 290 x 230 x 95 mm
waga: 0,6 – 1,0 kg
montaż: naścienny
temperatura pracy: -5 °C – +40 °C
wilgotność: 50 do 55%
Elektryczne:
napięcie: 220 – 240 V; -6/+10% 50Hz
natężenie: 16 A
moc: 0,25 – 2,2 kW
Normy:
IEC 60439-1